تیم ملی المپیاد ریاضی ایران

سفرنامه تیم ملی المپیاد ریاضی ایران در مسابقات بین‌المللی و بحث در مورد المپیاد ریاضی در ایران و موضوعات دیگر

تیم ملی المپیاد ریاضی ایران

سفرنامه تیم ملی المپیاد ریاضی ایران در مسابقات بین‌المللی و بحث در مورد المپیاد ریاضی در ایران و موضوعات دیگر

این وب‌لاگ یک وب‌لاگ شخصی است و موضوع اصلی آن تیم ملی المپیاد ریاضی ایران است ولی به تناسب به موضوعات دیگری نیز در آن پرداخته می‌شود.

۱ مطلب در آذر ۱۳۹۷ ثبت شده است

میلاد حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امام صادق علیه السلام را به همه شما تبریک عرض می‌کنم.

بسیار خوش‌نودم که به اطلاع شما برسانم، از ابتدای این هفته جناب آقای دکتر  عرفان صلواتی، عضو هیات علمی دانش‌گاه صنعتی امیرکبیر،  به ریاست کمیته علمی المپیاد ریاضی منصوب شدند.

ایشان در سال ۱۳۸۳ عضو تیم ملی المپیاد ریاضی ایران بوده‌اند و در چهل و پنجمین المپیاد بین‌المللی ریاضی موفق به کسب مدال نقره شده‌اند و تحصیلات خود تا مقطع دکترا را در رشته ریاضی در دانش‌گاه صنعتی شریف به پایان رساندند.

از جمله افتخارات دیگر ایشان مدال نقره المپیاد دانش‌آموزی کشوری المپیاد کامپیوتر، مدال طلای المپیاد دانش‌جویی جهانی ریاضی بلغارستان، مدال طلای مسابقه ریاضی دانش‌جویی کشور در سال ۱۳۸۶، رتبه سوم المپیاد ریاضی دانش‌جویی و رتبه اول کنکور سراسری کارشناسی ارشد در رشته ریاضی است.

ایشان از ابتدای دوران دانش‌جویی تا امروز در برگزاری مراحل مختلف المپیاد دانش‌آموزی ریاضی فعال بوده‌اند؛ چندین سال است که عضو کمیته علمی المپیاد ریاضی هستند، چند مرتبه در تیم سرپرستی هم‌راه تیم ملی به مسابقات بین‌المللی اعزام شده‌اند، در طراحی سوال تصحیح برگه، برگزاری کلاس‌های دوره تابستانی و دوره طلا، راه‌اندازی مجله پرگار و وب‌گاه کمیته علمی المپیاد ریاضی و... حضوری بسیار جدی و اثرگذار داشته‌اند.

ایشان در حال حاضر عضو کمیته علمی مسابقات دانش‌جویی ریاضی ایران هستند و طراح سوالات آزمون سنجش پیش‌رفت تحصیلی سازمان استعدادهای درخشان بوده‌اند. دکتر صلواتی در راه‌اندازی المپیاد هندسه ایران نقش داشته‌اند و عضو کمیته علمی این المپیاد نیز هستند.

موفقیت‌ها و خدمات دیگر ایشان در حوزه‌های دیگر ریاضی بسیار است ولی چون مستقیماً به موضوع المپیاد مربوط نمی‌شود، ذکری از آن‌ها نیاورده‌ام.

دکتر صلواتی دیشب، یعنی سوم آذر، مهمان برنامه چرخ در شبکه چهارم سیما بودند که دیدن آن را به شما توصیه می‌کنم؛ هم برای آشنایی با دکتر صلواتی هم برای آشنایی با برخی کاربردهای ریاضیات از دقیقه ۳۲ تا دقیقه ۵۲ برنامه چرخ سوم آذر را ببینید.

http://www.telewebion.com/episode/1931366

حضور ایشان در این مسئولیت می‌تواند آینده‌ای درخشان برای المپیاد ریاضی را رقم بزند. المپیادی که ضمن کسب موفقیت‌های بین‌المللی بسیار موجب رشد و اعتلای ریاضیات در ایران عزیز شود.

از صمیم قلب برای‌شان آرزوی موفقیت می‌کنم.

۹ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ آذر ۹۷ ، ۱۶:۳۵
امید نقشینه ارجمند